w ,

Witamina D – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Witamina D - wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Jakie są skutki niedoboru witaminy D?

Niedobór witaminy D, poza przykrymi dolegliwościami i objawami, może także na stałe i w sposób nieodwracalny, zmienić funkcjonowanie organizmu. Nieodpowiednia ilość witaminy D może zwiększać ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe takie, jak rak piersi czy rak jelita grubego.

Zobacz także:  To wino niszczy ziemię i zdrowie

Oprócz tego przyspiesza ogólne starzenie się organizmu i sprawia, że znacznie częściej mamy problem z występowaniem naturalnych krzywizn czy patologii w obrębie układu kostnego. Dodatkowo niski poziom witaminy słońca sprawia, że nasz słuch staje się dużo słabszy i szybciej możemy go stracić. 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.