w ,

Witamina D – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Witamina D - wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Codzienna dawka słońca

Wiele osób, pracujących w domu czy w biurze zapomina o tym, że każdego dnia powinniśmy choć część czasu spędzić na zewnątrz. Chodzi o to, aby dać organizmowi szansę na bezpośrednią i naturalną syntezę witaminy D.

Aby tego dokonać należy spędzić około 10-15 minut dziennie na słońcu. Najlepiej robić to w godzinach porannych – między 10-15. Wówczas promienie UVB są najsilniejsze i szybko oraz skutecznie wnikną w głąb naszej skóry, poprawiając nasze samopoczucie, stan naszych kości, uzębienia i poziom koncentracji. 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.