w , ,

Włamywacze zaklejają zamek taśmą – zobacz dlaczego

Włamywacz.
wirtualnyregion.pl

W jaki sposób chronić się przed włamywaczami

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na takie sygnały, jak wskazaliśmy wcześniej. Oprócz tego, warto uważać również na obce osoby, które nagle zaczęły pojawiać się w naszym otoczeniu. Niepokój powinny wzbudzać również nieznane samochody, pojawiające się nagle i często w okolicy.

Co ważne, jeśli wybieramy się na wakacje czy wyjeżdżamy do pracy, warto powierzyć opiekę nad mieszkaniem znajomym, sąsiadom czy rodzinie. Dobrze poprosić ich o to, aby odbierali nasze listy czy ulotki ze skrzynki. Jeśli złodzieje zauważą, że te nie są przez nikogo odbierane od razu zorientują się, że właścicieli nie ma w mieszkaniu!

Możemy poprosić również najbliższych o to, aby od czasu do czasu zajrzeli wieczorem do środka i zapalili światło na kilka minut. Jeśli mieszkanie jest obserwowane, to złodziej zauważy, że w środku ktoś przebywa.

Jeśli mamy drogi samochód, to warto zadbać o to, aby był odpowiednio chroniony. Najlepiej trzymać go w garażu lub na parkingu z monitoringiem. Ludzie, często nie z przyczyn ekonomicznych a z samej zawiści, są w stanie niszczyć tego typu rzeczy.

Pilot od samochodu, owinięty folią aluminiową.

Dlaczego nie owinąłeś jeszcze swoich kluczyków folią aluminiową

Ziemniaki w koszyczkach.

Ziemniaki są trujące dla ludzi – uważaj na nie