w ,

Nie rób tego! Konsekwencje mogą być poważne

Wstrzymywanie moczu

Chyba każdy choć raz w życiu znalazł się w sytuacji, kiedy musiał wstrzymać mocz przez dłuższy czas. Mimo tego, że działanie jest to powszechne, nie należy tego robić. Zbyt długie niepójście do toalety może nieść za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Przeczytaj, dlaczego nie powinieneś tego robić.

Wstrzymywanie moczu
healthline.com, Wstrzymywanie moczu
Zobacz także:  10 pomysłów na zdrowe obiady bez smażenia!

Wstrzymywanie moczu

Problemem, który pojawia się przy zbyt długim i częstym wstrzymywaniem moczu jest rozciąganie i rozszerzanie się ścian pęcherza. Może to prowadzić do zakażeń i jego uszkodzeń. W momencie sikania, kanały moczowe oczyszczają się z pozostawionych tam bakterii. Jeśli do tego nie dojdzie, droga do infekcji jest bardzo prosta. Zagrożone są również ściany układu moczowego, w których gromadzi się mocz zawierający zbędne i szkodliwe dla organizmu substancje.

Zobacz także:  Naukowcy przetłumaczyli pajęczyny na muzykę. Efekt jest oszałamiający

Skutki

Zbyt długie powstrzymywanie się przed oddaniem moczu skutkuje powstawaniem kryształów moczowych z wytrąconych z cieczy związków chemicznych, takich jak: magnez, amon czy wapń. Prowadzi to do blokady przepływu płynów, a co za tym idzie, pojawia się ból. Przez takie działanie narażone są rownież nerki. Niewydalany przed dłuższy czas mocz zaczyna cofać się do nerek. Prowadzi to do pojawienia się refluksu pęcherzowo-moczowego.

Zobacz także:  Zapłodnienie in vitro będzie normą od 2045 roku? Zagłada plemników

Regularność

Regularność w oddawaniu moczu jest niezwykle ważna. Dzięki temu układ moczowy nie jest narażony na choroby i infekcję. Zdolność pęcherza do rozciągania nie powinna być zbyt często wykorzystywana. Ponadto zaleca się by pamietać o badaniu pęcherza i dróg moczowych. Wizyta u lekarza może uchronić przed nieprzyjemnymi dolegliwościami oraz poprawić stan i jakość zdrowia i życia.

Zobacz także:  Rób to codziennie, a będziesz się lepiej czuł. Badania to potwierdzają

Wstrzymywanie moczu

7 najlepszych destynacji podróżniczych zimą

Wstrzymywanie moczu

Jedz czekoladę codziennie. Sprawdź jej magiczne właściwości!