w ,

Dziś odbędzie się pierwsza debata kandydatów na prezydenta USA

Debata prezydencka USA

Wybory w USA, dziś odbędzie się pierwsza debata kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, ubiegający się o reelekcję Donald Trump oraz Joe Biden. Główne wątki dyskusji będą dotyczyć kwestii rasowych oraz pandemii COVID-19.

Zagadnienia te najpewniej zdominują pierwszą debatę kandydatów, która rozpocznie się o godz. 3 czasu polskiego w nocy z wtorku na środę. Następna odbędzie się 15 października, a ostatnia tydzień później. 

Głos Amerykanów

Trump cieszy się większym zaufaniem wyborców w przypadku kwestii gospodarczych. Z wrześniowego badania ośrodka YouGov wynika, że 37 % Amerykanów wyraziło przekonanie o poprawie sytuacji ekonomicznej, jeśli wygra urzędujący prezydent. Natomiast ok. 5 % mniej wyborców wierzy w to, że stanie się tak za rządów Bidena.

Odnośnie spraw rasowych, Amerykanie uważają, że Biden byłby lepszym przywódcą niż Trump. Po zabójstwie przez policję Afroamerykanina George’a Floyda przez Stany Zjednoczone przetoczyły się gwałtowne antyrasistowskie protesty. Na ich fali rosły notowania Bidena, a spadały urzędującego prezydenta.

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem!

Netflix film

Nowości na Netflix. Co warto obejrzeć?