w , ,

Wszyscy Polacy ćwiczący powinni to przeczytać! To dotyczy Twoich włosów

Witaminy na wypadanie włosów przez stres, spowodowany treningiem.
unsplash.com

Jak poradzić sobie z łysieniem po treningu

Aby zahamować negatywne działanie hormonów na nasze włosy, warto sięgnąć po pokrzywę, zieloną herbatę czy olej z pestek dyni. Hamują one enzymy, powodujące łysienie i nieestetyczny wygląd naszych włosów.

Zobacz także:  Polacy nie znają tych 15 niesamowitych zastosowań skórki od banana. To ważne!

Jeśli jednak to nie pomoże, to możemy udać się do trychologa – specjalisty od włosów. Pomoże nam znaleźć dokładne źródło naszego problemu i dobierze leczenie, które zniweluje problem. Wypadanie włosów przez stres spowodowany treningiem, to dolegliwość, której nie należy ignorować.

Jeśli zignorujemy pierwsze objawy, to wkrótce może się okazać, że stracimy dużą ilość włosów i trudno będzie już przywrócić estetyczny wygląd włosów. W trakcie intensywnych treningów warto także sięgnąć po suplementację. Obecnie możemy znaleźć wiele kompleksowych środków, dostarczających nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Na rynku dostępne są także witaminy, dedykowane mężczyznom oraz kobietom. Często lekarze zalecają także przyjmowanie witamin dla kobiet w ciąży nawet osobom, niebędącym w ciąży, ponieważ są one wyjątkowo dobrze skoncentrowane i mają wysoką przyswajalność.

Dziewczynka, trzymająca w dłoniach książki.

Dzieci po feriach wrócą do szkoły? Nie wszystkie

Mózg w czaszce - eksponat.

Dlaczego Polacy powinni szczególnie teraz dbać o dotlenienie swojego mózgu?