w

Zbadano płód w mumii egipskiej- zaskakujące odkrycie

Zbadano płód w mumii egipskiej

Zbadano płód odnaleziony w mumii egipskiej. Nie wiadomo, dlaczego udało się go zachować mimo tego, że przetrwał dwa tysiące lat. Polscy naukowcy wskazują na nietypowy proces rozkładu. Zobacz, co udało im się odkryć.

Zobacz także:  Donald Trump nagrał krótkie wideo. Pojechał do szpitala

Zbadano płód w mumii egipskiej

Mumia, o której mowa to ciało kobiety. Znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie od 1917 roku. Badaniem zajęli się naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego. Kwiecień 2021 roku był przełomowy, ponieważ okazało się, że w środku znajduje się płód dziecka. Wszystko wskazuje na to, że to pierwsza na świecie egipska mumia ciężarnej kobiety. Płód znajduje się w pozycji embrionalnej i nie znana jest jego płeć.

Zobacz także:  500 plus w 2021 r. Czy to koniec świadczenia?

Ciało bez organów wewnętrznych

Niewiadomo dlaczego, płód nie został wyciągnięty w procesie mumifikacji. Mimo to, ciało Egipcjanki pozbawione jest organów wewnętrznych. Kobieta po śmierci została obłożona natronem, czyli naturalną sodą. Miało to na celu osuszenie ciała. Płód, który znajdował się w środku został poddany procesowi kiszenia w kwaśnym środowisku.

Zobacz także:  Łukasz Szumowski już po koronawirusie?

Kości płodu

Kości płodu zostały pozbawione minerałów. Wszystko za sprawą zmiany środowiska z zasadowego na kwaśne. Kolejną przyczyną zachowania się płodu było wysychanie i mineralizowanie się tkanek. Eksperci nie dostrzegli wcześniej płodu, ponieważ nie wiedzieli, że powinni szukać tkanek, a nie kości.

Czytaj więcej wiadomości na godzinnik.pl

Zobacz także:  Szkoły wylęgarnią koronawirusa!

Zbadano płód w mumii egipskiej

Jedz to, a wiecznie będziesz zdrowy. Lekarze potwierdzają

Zbadano płód w mumii egipskiej

Jedyna taka szczepionka. Może ochronić wiele osób przed śmiercią