w , , ,

Znana vlogerka jest w Wuhan. Pokazuje nieciekawą sytuacje

Wuhan

Weronika Truszczyńska prowadzi rozpoznawalny kanał na YouTube pod swoim imieniem i nazwiskiem. Pokazuje życie w Szanghaju, gdzie studiuje i pracuje. Na filmach dzieli się z widzami swoim doświadczeniem z życia w Chinach. Właśnie dzięki temu możemy zdobyć wiele informacji odnośnie społeczeństwa i kultury tego kraju.

Polka wybrała się do Wuhan, aby zobaczyć jak wygląda sytuacja w dawnym epicentrum koronawirusa. W trakcie pobytu nagrała miejscowy dworzec kolejowy Hankou. Jak poinformowała na Twitterze, materiał powstał w godzinach popołudniowych.

Nagranie z dworca

Na zamieszczonym przez youtuberkę nagraniu można dostrzec tłum na terenie całego dworca. Ilość osób sprawia, że przemieszczanie się jest bardzo utrudnione, nie mówiąc już o dystansie społecznym. Dodatkowo, jak poinformowała Truszczyńska, tego samego dnia w Chinach potwierdzono 20 przypadków koronawirusa, a 11 zarażonych przyjechało do kraju zza granicy.

Obecnie rząd Chin uważa, że pandemia COVID-19 należy w kraju do przeszłości. Przekonują, jakoby obecne przypadki koronawirusa dotyczyły jedynie osób powracających zza granicy, które zaraziły się w podróży. Odmiennego zdania są eksperci, którzy wróżą Chinom drugą fale pandemii w najbliższych miesiącach.

Wuhan

Dzikie słonie jedzące śmieci! Biolodzy są przerażeni

Wuhan

Donald Trump nagrał krótkie wideo. Pojechał do szpitala