w , ,

ZNP pisze do premiera w obronie nauczycieli

ZNP

Działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego domagają się bezpiecznych warunków nauki i pracy w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. ZNP napisał:

„Mimo gwałtownego wzrostu zachorowań na COVID-19 w ostatnich tygodniach, rosnącej liczby szkół pracujących zdalnie lub hybrydowo i tragicznych informacji o śmierci nauczycieli z powodu koronawirusa, rząd nie przedstawił żadnej strategii dotyczącej ochrony zdrowia ponad 4,5 mln uczniów i 600 tysięcy nauczycieli oraz pracowników oświaty.”

Zobacz także:  Red Lipstick Monster zakażona koronawirusem!

Członkowie przedstawili listę postulatów

Głównie chodzi o zmniejszenie liczebności klas, rozszerzenie kompetencji dyrektora szkoły lub placówki w kwestii podjęcia decyzji o nauczaniu w formie zdalnej lub hybrydowej (z pominięciem sanepidu). Wnioskują także, aby szkoły ze stref czerwonych przechodziły na nauczanie zdalne automatycznie.

Zobacz także:  Matka urodziła trojaczki. Kiedy lekarz zobaczył ich twarze, nie mógł uwierzyć własnym oczom

ZNP postuluje też o zwiększenie nakładów finansowych na oświatę, z powodu wzrostu kosztów utrzymania placówek przez pandemie. Domagają się także sprzętu ochrony osobistej oraz darmowych testów na koronawirusa. W dalszej części listu czytamy:

„Edukacja jest ważna, ale zdrowie i życie milionów uczniów i nauczycieli jest najważniejsze. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie bezpiecznych warunków nauki i pracy uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty! Dlatego stanowczo domagamy się od rządu zapewnienia bezpiecznych warunków kształcenia w czasie pandemii.”

ZNP

Koronawirus w Polsce. Zmarł 31- letni nauczyciel

ZNP

12-latek sam zbudował reaktor fuzyjny