w

Jakie urządzenia pomiarowe do przemysłu?

Jakie urządzenia pomiarowe do przemysłu?

Precyzja wykonania jest warunkiem, bez którego spełnienia nie poradzi sobie na rynku żadna firma z branży przemysłowej. Dlatego wiele biznesów kontroluje jakość specjalistycznymi urządzeniami pomiarowymi. Istnieją dwa popularne rozwiązania w tym zakresie – bardziej tradycyjne oraz nowocześniejsze. Przyjrzymy się im z bliska w niniejszym artykule.

Standardowy projektor profilowy

Analogowe projektory wykorzystują telecentryczny układ optyczny. To tania i całkiem miarodajna technologia. Dzięki temu, że projektor profilowy nie wymaga bezpośredniego kontaktu z mierzonym elementem, unika się ryzyka jego uszkodzenia. Bardzo dobrze sprawdza się w kontroli podzespołów elektronicznych.

Niestety ma też wady, które ograniczają jego przydatność. Tego typu przyrządy pomiarowe warsztatowe są bowiem zbyt uzależnione od umiejętności osoby użytkującej. Trzeba fachowej wiedzy i doświadczenia, aby ograniczyć ryzyko błędu do minimum. Poza tym wykonanie pomiarów zajmuje stosunkowo dużo czasu, więc nie nadają się do wykorzystania w warsztatach nastawionych na produkcję seryjną.

Zaawansowane przyrządy pomiarowe warsztatowe

Dużo lepszym rozwiązaniem w dziedzinie mierzenia są nowoczesne urządzenia określane mianem komparatorów optycznych. Podobnie jak swoje analogowe odpowiedniki, cyfrowe przyrządy pomiarowe warsztatowe nie potrzebują kontaktu z kontrolowanym przedmiotem. Na dodatek nie wymagają nawet ludzkiej ingerencji. Wszystkim zajmuje się specjalnie stworzony w tym celu program, co całkowicie eliminuje ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek błędu. Wystarczy umieścić element w przeznaczonym do tego miejscu, nacisnąć przycisk „START” i odczekać kilka sekund, aby otrzymać wynik.

Warto dodać, że cyfrowe narzędzia są znacznie dokładniejsze. Projektory profilowe w ofercie NA Technology umożliwiają wyświetlanie i dowolne powiększanie obrazu elementów, co przydaje się do precyzyjnych pomiarów, a nawet porównywania ze sobą części (np. do określenia ich zgodności ze wskazanymi normami).

Który model projektora profilowego wybrać?

Na asortyment NA Technology składa się kilka różnych modeli komparatorów optycznych. Każdy z nich cechuje się odmiennymi parametrami, co czyni je przystosowanymi do kontroli komponentów o różnych rozmiarach: od mikroskopijnych po bardzo duże. Ponadto można wybierać pomiędzy pionowymi a poziomymi pomiarowymi przyrządami warsztatowymi. Pierwsze są niezastąpione przy analizie małych wyrobów o niewielkim ciężarze, a drugie sprawdzą się zwłaszcza w przypadku kontroli przedmiotów o większych gabarytach.

Gdzie zamówić nowoczesne przyrządy pomiarowe warsztatowe?

Najlepsze rozwiązania można otrzymać od profesjonalnych dostawców. Dlatego zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie. Posiadamy projektory profilowe o wyjątkowych właściwościach, ponadprzeciętnej trwałości oraz niezwykłej precyzji. To wszystko, czego potrzebują nowoczesne przedsiębiorstwa w branży przemysłowej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat urządzeń oraz dobrać najlepsze rozwiązanie dla własnego biznesu, wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo ze specjalistami NA Technology od warsztatowych przyrządów pomiarowych. Gwarantujemy rzeczowe doradztwo.