w

Płaszcze na koniec zimy i początek wiosny. Jakie ich rodzaje najlepiej pasują na okres przejściowy?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Damskie płaszcz są popularnym rodzajem stroju, który możemy wybrać dla siebie na różne okazje. Większość kobiet decyduje się na nie przede wszystkim w czasie chłodniejszych dni, takich jak jesień, zima lub przedwiośnie. Nic dziwnego, ponieważ większość takich strojów zapewnia bardzo dobre ogrzewanie ciała. Po jakie zatem warto sięgnąć?

Płaszcz krótki czy długi?

Pierwszym pytaniem, które zawsze zadają sobie kobiety, jest długość płaszcza, po którą powinny sięgnąć. Rozważmy więc również takie pytanie na sam początek. Otóż, który rodzaj ubrania będzie najlepszy: krótki czy długi? Naszym zdaniem najlepiej będzie zacząć od przyjrzenia się dwóm kwestiom: okazji, na które będziemy zakładać płaszcz, a także własnej aktywności.

Jeśli płaszcz ma być wykorzystywany przede wszystkim w trakcie eleganckich spotkań i wyjść, zazwyczaj będzie skrywał pod sobą sukienkę oraz rajstopy. To zazwyczaj dość cienkie rzeczy, więc należy wybrać płaszcz dłuższy i cieplejszy, aby łatwiej było utrzymać właściwą temperaturę ciała i w celu ochrony przed ewentualnymi chorobami. Jest to też świetna propozycja dla kobiet bardziej statecznych.

Z kolei osoby, które raczej nie wybierają się w eleganckie miejsca, a pragną używać płaszcza na co dzień i odznaczają się bardzo wysoką aktywnością, mogą cenić sobie krótsze płaszcze (i dłuższe kurtki). Dzięki nim będą mogły zachować największą aktywność niezależnie od pory roku czy pogody. Krótki poły płaszcza na pewno wydadzą się im wygodniejsze.

Przedwiośnie, czyli moment, gdy musisz być gotowa na każdą pogodę

Koniec zimy i początek wiosny to okres wielkich zmian w pogodzie. Śnieg się roztapia, deszcz pada na przemian z wychylającym się słońcem, wiatr może być lodowaty, ale w środku dnia w jasnych promieniach robi się naprawdę przyjemnie. Doskonale oddaje to przysłowie W marcu jak w garncu. A płaszcz powinien odznaczać się taką uniwersalności, by był idealny na każdą pogodę, nawet jeśli zmieni się nagle w ciągu dnia.

Płaszcz idealnie dopasowany do przedwiośnia to ten, który ogrzewa w chłodniejszych chwilach, ale nie pozwala się przegrzać, gdy zrobi się ciepło. Powinien mieć właściwości oddychające, być lekki, ale jednocześnie zatrzymywać chłodny wiatr i dobrze izolować od niespodziewanych przymrozków. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku zarówno nowoczesne, puchowe okrycia, jak i tradycyjne kożuszki. Sprawdź na stronie https://www.soitalian.pl/pl/1392-plaszcze, który z nich będzie dla ciebie tym wymarzonym.

Z kapturem czy bez?

Ostatnim pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć, jest obecność kaptura przy płaszczu damskim. Jest on bardzo użyteczny, gdy robi się naprawdę chłodno, ale nie wszystkie kobiety chcą go zakładać. Niektóre uważają, że zanadto się zsuwa lub ogranicza widoczność. Dla innych jest z kolei znacznie poręczniejszy niż czapka.

Jak zatem wybrać? W tym przypadku polecamy kierować się własnymi preferencjami. Każda kobieta najlepiej wie, czy woli stroje z kapturami, czy raczej ich unika. W tym przypadku zmiana nawyków może nie być idealnym pomysłem.

fot. materiały prasowe

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.