w

Wesele w stylu rustykalnym — o czym pamiętać

Wesele w stylu rustykalnym — o czym pamiętać

Ceremonia ślubna i zabawa weselna w stylu rustykalnym wielu osobom kojarzy się z wszechobecnym drewnem, niezliczoną ilością kwiatów i ziół, świecami w szklanych lampionach, a także sielskością oraz ekologią. Takie właśnie są wesela rustykalne! Swojskie, pełne radości i odwołujące się do natury oraz prawdziwej wsi. Pary, które chcą zorganizować wesele w tym klimacie, zapraszamy do poniżej lektury. Tu przedstawiamy garść cennych wskazówek, o których warto pamiętać, organizując wesele w stylu rustykalnym.

Czym jest styl rustykalny

To usposobienie natury, ekologii, slow life, a także umiaru, natomiast stylistyka nawiązuje do lasu, łąk, pól i wsi. Styl rustykalny często jest kojarzony z sielskością, lekkością, prostotą oraz romantycznym klimatem. Tworząc oprawę aranżacyjną ślubu w kościele, jak i całej zabawy weselnej w lokalu, a także szukając ubrań, winietek, zaproszeń ślubnych, oraz podziękowań dla gości, należy pamiętać o spójnej estetyce oraz zachowaniu umiaru. Tu nie sprawdzą się złocenia, brokaty, tiule, świecące dekoracje, blichtr, przepych, balony, serduszka, perełki, konfetti, słodkie pudrowe ozdoby oraz glamourowe dodatki.

Miejsce na wesele rustykalne

Zabawę weselną w estetyce rustykalnej można zorganizować w wielu niecodziennych miejscach. Coraz częściej zostają wynajmowane duże, drewniane sale w stylizowanych stodołach lub w wiejskich chatach. Innym pomysłem okazują się górskie domki, dworki lub karczmy, a także kameralne pałacyki. Wesele w stylu rustykalnym można również zorganizować w nowoczesnej restauracji lub w hotelu, jednak wystrój powinien być minimalistyczny, wówczas łatwej stworzyć odpowiednie dekoracje. Dzięki temu będą one w sposób spójny komponowały się z całą estetyką lokalu.

Zaproszenia ślubne nawiązujące do sielskiego klimatu

Organizując wesele w stylu rustykalnym, należy pamiętać o wybraniu odpowiednich zaproszeń. Zaproszenia ślubne zawsze wybiera się po podjęciu ostatecznej decyzji, w jakiej stylistyce zostanie zorganizowane wesele. Szukając zaproszeń na rustykalny ślub, można wybrać modele ręcznie robione na ekologicznym papierze i przewiązane sznurkiem lub wydrukowane na eleganckiej papeterii z kwiecistą ornamentyką. W tym celu warto odwiedzić stronę sklepu kartkownia-zaproszenia.pl.

Winietki, zawieszki i podziękowania dla gości

Podczas organizacji wesela w stylu rustykalnym, nie można zapomnieć o detalach. Jak już wyżej wspomnieliśmy, wszystkie elementy powinny zostać zachowane w spójnej estetyce, dlatego winietki, zawieszki oraz wydrukowane podziękowania dla gości, a także pudełka na ciasta i menu weselne należy wybrać w stylu rustykalnym. Świetnie sprawdzą się tu elementy drukowane na ekologicznym papierze lub na papeterii z motywami florystycznymi.

Dekoracje rustykalne – czyli jakie

Podczas przystrajania kościoła należy wybrać ozdoby z żywych kwiatów, wstążki ze sznurka oraz szklane lampiony ze świeczkami. Podobnie, jeśli chodzi o oprawę aranżacyjną sali na zabawę weselną – tu królują żywe rośliny, lecz nie brakuje suszonych ziół. Na stoły zostają nałożone koronkowe obrusy i brązowe naczynia szklane. Elementy dekoracyjne wykonane są z drewna, jutowego worka, ekologicznych sznurków i krateczek. Rustykalna kolorystyka to odcienie natury, czyli zielony, brązowy, pomarańczowy, beżowy, popielaty, wiśniowy, a także żółty.

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.