w

Buduj oszczędnie – poznaj projekty domów tanich w budowie!

Buduj oszczędnie – poznaj projekty domów tanich w budowie!

Decyzja o budowie własnego domu to ważny moment w życiu każdej rodziny. Aby marzenie stało się rzeczywistością, kluczowe jest dokładne zaplanowanie całego przedsięwzięcia i wybór odpowiedniego projektu, spełniającego oczekiwania przyszłych mieszkańców oraz zgodnego z wytycznymi zawartymi w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub, w przypadku jego braku, w decyzji o Warunkach Zabudowy. Podczas przygotowań do realizacji ważne jest także precyzyjne oszacowanie kosztów budowy, zwłaszcza że wiele osób poszukuje możliwości oszczędnej budowy swojego wymarzonego domu, dążąc do obniżenia wydatków. Mając na względzie takie założenia, warto przyjrzeć się bliżej kolekcji projektów domów tanich w budowie oferowanych przez ARCHON+.

Gotowe projekty domów, które łączą nowoczesny design elewacji z funkcjonalnością wnętrz, a jednocześnie umożliwiają ekonomiczną realizację to popularny wybór wśród wielu Inwestorów. Pracownia ARCHON+ oferuje bogatą kolekcję projektów domów tanich w budowie. Co więcej, Inwestorzy mają możliwość szybko sprawdzić i porównać koszty realizacji poszczególnych projektów, by wybrać ten, który najlepiej odpowiada ich założeniom budżetowym. Prezentowane przy projektach zestawienia wydatków to skrócone wyliczenia ze szczegółowych kosztorysów, opartych na aktualnych stawkach krajowych Sekocenbud, dzięki czemu odpowiadają one rzeczywistym wycenom. Dodatkowym atutem dla Inwestorów jest możliwość zamówienia wraz z projektem domu dedykowanego kosztorysu budowlanego w formie elektronicznej, który ułatwia prace związane z przygotowaniem, organizacją i prowadzeniem procesu budowy. Elementem kosztorysu jest przedmiar robót, zawierający dokładne zestawienia materiałów, sprzętu i robocizny, a także opisy wykonania. Jest on szczególnie przydatny podczas typowania najlepszych ofert cenowych na materiały budowlane czy wycen od wykonawców.

Poniżej prezentujemy trzy propozycje z kolekcji projektów domów tanich w budowie ARCHON+. Ich charakterystyczną cechą jest prosta konstrukcja bryły i dachu, dzięki czemu proces budowy można poprowadzić sprawnie, ale również bardziej ekonomicznie. Takie rozwiązania architektoniczne są także korzystne pod względem kosztów eksploatacyjnych.

Buduj oszczędnie – poznaj projekty domów tanich w budowie!

Dom w kosaćcach 9 (N)” – nowoczesna, tania parterówka na wąskie działki

To nowoczesna interpretacja tradycyjnej bryły, projekt stworzony z myślą o Inwestorach, planujących budowę wygodnej parterówki na wąskiej działce. Jednym z głównych atutów tego projektu są proste rozwiązania konstrukcyjne bryły i dachu, co pozytywnie wpływa nie tylko na koszty realizacji, ale także sprawne tempo prowadzenia prac budowlanych. Charakterystyczny dwuspadowy dach bez okapów oraz kombinacja grafitowego tynku z drewnianymi elementami wykończeniowymi nadają bryle interesujący, nowoczesny wygląd. Wysokie przeszklenia zapewniają świetliste wnętrza, łącząc je w harmonijny sposób z otaczającym ogrodem. Wnętrze domu zostało zaprojektowane tak, by, jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, oferuje mieszkańcom komfort i funkcjonalność. Salon, otwarty aż do dachu, płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, tworząc przestronną strefę dzienną. Natomiast strefa nocna składa się z trzech sypialni, w tym głównej z obszerną garderobą oraz dwóch łazienek.

Buduj oszczędnie – poznaj projekty domów tanich w budowie!

Dom w wisteriach 14” – ekonomiczny w budowie dom z południowym wejściem

Nowoczesna bryła z charakterystycznym dwuspadowym dachem oraz elegancka elewacja, łącząca białe i szare tynki z drewnianymi elementami podkreślają charakter budynku. Jednak jego zalety nie kończą się na designie. Projekt został stworzony z myślą o ekonomicznej budowie, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i wydatki podczas realizacji inwestycji. Wejście główne osłonięte zostało praktycznym podcieniem oraz zaakcentowane naturalnymi materiałami, a przemyślany układ przeszkleń zapewnia świetliste i przytulne wnętrza. Zaplanowany układ funkcjonalny gwarantuje mieszkańcom maksymalny komfort – od salonu z kominkiem, przez nowoczesną kuchnię z wyspą, aż po trzy przestronne sypialnie na poddaszu. Dodatkowy pokój na parterze może służyć jako gabinet czy sypialnia dla gości, a jasna kotłownia z przestrzenią na pralnię to kolejny atut. Warto zwrócić uwagę na taras z pergolą, który z pewnością stanie się ulubionym miejscem do wypoczynku i spotkań w gronie najbliższych.

Buduj oszczędnie – poznaj projekty domów tanich w budowie!

Dom w kosaćcach (NAE) OZE” – mała, nowoczesna parterówka w cenie mieszkania

Dla wielu osób planujących budowę projekt ten może być doskonałą odpowiedzią na potrzebę posiadania własnego domu jednorodzinnego w cenie mieszkania. Projekt łączy nowoczesne trendy architektoniczne z ekonomiczną i świadomą ekologicznie budową. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, takich jak wentylacja mechaniczna z rekuperacją czy pompa ciepła, koszty eksploatacji domu są znacząco niższe. Design elewacji w połączeniu z prostą bryłą i charakterystycznym bezokapowym dachem w kolorze antracytu, tworzą spójną całość. Taras z pergolą to idealna przestrzeń do wypoczynku i rodzinnych spotkań, a szerokie przeszklenia zapewniają pięknie doświetlone wnętrza. Układ funkcjonalny oferuje przemyślaną organizację przestrzeni, z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i sypialnianą. Kuchnia zawiera wyspę i spiżarnię, natomiast część nocna składa się z trzech komfortowych pokoi.

Szczegółowe informacje o projektach oraz aktualne koszty budowy można sprawdzić na archon.pl.