w ,

7 powodów, dla których warto być szczupłym

7 powodów, dla których warto być szczupłym

Dbanie o sylwetkę i wygląd może przynieść wiele plusów. Redukcja powoduje poprawę samopoczucia i wyższą samoocenę. Warto pozbyć się nadprogramowych kilogramów ze względów zdrowotnych. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto być szczupłym.

Zobacz także:  Czy jedzenie pizzy jest zdrowe? Przepis na pizzę!

Dlaczego warto być szczupłym? Zdrowie jest ważne

Poprawa krążenia krwi, zmniejszenie poziomu ,,złego” cholesterolu, odciążenie kręgosłupa i stawów to argumenty, które warto wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu redukcji. Nadmiar kilogramów może powodować wiele chorób, zadbanie o siebie może natomiast zmniejszyć ryzyko ich występowania.

Zobacz także:  Już wiemy gdzie powstanie ludzka kolonia w kosmosie

Lepsze samopoczucie

Nie od dziś wiadomo, że pozbycie się kilogramów równa się lepszemu samopoczuciu. Rozprawienie się z kompleksami oznaczać będzie pozbycie się strachu przed czynnościami, które wcześniej były nieosiągalne.

Zobacz także:  11 pomysłów na zabawy z dzieckiem w domu

Przejęcie kontroli

Poczucie trzymania kontroli nad procesem, możliwość stymulowania pracy i aktywności fizycznej, na pewno sprawi, że odzyskasz wiarę w siebie i łatwiej będzie ci żyć. Panowanie nad sytuacją, jaką jest redukcja przeniesie się na inne dziedziny życia, co oznacza, że będziesz nie tylko posiadać piękną sylwetkę, ale również bardziej poukładane życie.

Zobacz także:  Jedwab z nanocząsteczkami schłodzi skórę nawet o 12 stopni

Dłuższe życie

Pozbycie się nadmiaru kilogramów, zwiększenie poziomu zdrowia organizmu, a co za tym idzie…wydłużenie życia! Gdy staniesz się zdrowszy, pełen energii nic nie będzie stało na przeszkodzie, by twoje życie trwało kilkanaście, kilkadziesiąt lat dłużej!

Zobacz także:  Naukowcy rozwiązali zagadkę sprzed 2000 lat tzw. antycznego komputera

Więcej energii

Nadwaga i otyłość hamują chęć aktywiści fizycznej, ponieważ zwykle szybciej męczą ludzi. Początki zawsze są trudne, ale z czasem może się okazać, że w twoim ciele ukryte są ogromne pokłady energii, o których nie miałeś pojęcia. Dzięki temu będziesz mieć więcej siły na nowe wyzwania!

Zobacz także:  Co się stanie z Twoim ciałem, jeśli odstawisz cukier? "Jak na detoksie od narkotyków"

Szafa stoi otworem

Ile razy marzyłaś o spodniach, ale odkładałaś to marzenie w czasie. Szczupła sylwetka umożliwi ci zakładanie tego, co chcesz. Żaden problem, w postaci boczków nie będzie już przeszkodą. Będziesz mogła zakładać każdy wymarzony fason i czuć się przy tym dobrze.

Zobacz także:  Czy seks oralny zwiększa ryzyko zachorowania na raka? Znaczenie ma liczba partnerów i wiek

Lepsza jakość seksu

Pozbycie się zbędnych kilogramów pozwoli ci się uwolnić nie tylko na co dzień, ale również w łóżku. Brak kompleksów, przejęcie kontroli nad tym jak wyglądasz umożliwi ci umysł na nowe możliwości i doznania. Zadowolenie dla ciebie, jak i twojego partnera.

Zobacz także:  Przepisy na jesienne kolacje