w , ,

Możemy używać echolokację już po 10 tygodniach nauki

Osoba prowadząca psa.

Echolokacja to system określania położenia poszczególnych przeszkód czy obiektów za pomocą echa. Najczęściej do nawigacji wykorzystują ją takie zwierzęta, jak nietoperze, walenie czy ptaki. Dzięki niej mogą się również między sobą komunikować.

Naukowcy odkryli, że już 10 tygodni treningu wystarczy, by i człowiek nauczył się, w jaki sposób wykorzystywać echolokację do poruszania się między przeszkodami czy rozpoznawania wymiarów oraz konkretnego rozmieszczenia przedmiotów wokół.

Warto wiedzieć również, że ten system jest wykorzystywany przez niewidomych. Wykorzystują oni dźwięki zasłyszane np. podczas stukania laską czy klaskania, by określić, w jakiej odległości od nich znajdują się potencjalne przeszkody.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.