w , ,

Iluzja Delboeufa – fałszywy obraz talerza

Talerz z grubym rantem.

Iluzja Delboeufa, to jedno z tych zjawisk, które może naprawdę mocno wpływać na naszą sylwetkę mimo, że pewnie nie zdajemy sobie nawet sprawy z jego istnienia! Choć raczej się nad tym nie zastanawiamy, to często wpadamy w pułapki własnego umysłu.

To, co na pierwszy rzut oka jest pozornie oczywiste najpewniej wcale takie nie jest. Wiele czynności wykonujemy bardzo automatycznie, nie zastanawiamy się nad nimi. Jeździmy samochodem, piszemy, rysujemy, pracujemy w określony sposób.

Choć my sami się na tym nie skupiamy, to nasz mózg w określony sposób analizuje i postrzega każdy z czynników. Tak jest między innymi z naszym talerzem. Nasz mózg może z łatwością oszukiwać postrzeganie jego zawartości.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.