w ,

Kot zaatakowany przez drapieżnika musiał mieć usunięte oko

kot ktory stracil oko

Mały kot w Wielkiej Brytanii ledwo przeżył po ataku lisa lub innego dużego drapieżnika.

Ośrodek opieki nad zwierzętami w Anglii udostępnił zdjęcia kotka, który stracił oko po tym incydencie. Zdjęcia pokazują małe zwierzę z dużą blizną pokrywającą jedno oko.

Schronisko SWNS Clay County Cat Care zbiera pieniądze na operację kociaka. Kot o imieniu Tango był jednym z dwóch ocalałych z domniemanego ataku lisa. Podobno dwoje rodzeństwa kota Tango nie przeżyło ataku.

Założycielka schroniska, Leanne Kent, wyjaśniła:

„Tango przywieziono do nas sześć tygodni temu po tym, jak kosz na śmieci w którym się znajdował został zaatakowany przez łasicę lub lisa, trzy koty znajdujące się w tym samym miejscu zostały niestety zabite, a Tango przybył z bratem Cashem. Pierwotnie było ich pięć, ale trzy z nich zabito i wywleczono na miejsce wypasu krów. ”

Następnie wyjaśniła rany jakie znajdowały się na kocie Tango, wspominając:

„Tango miał poważne uszkodzenie oka kiedy do nas przybył, i od tego czasu jest leczony”.

Kontynuowała wyjaśnianie, że początkowo próbowali uratować oko, ale kot był w zbyt dużym stopniu ból i zdecydowali, że oko należy usunąć „jak najszybciej”.

Po operacji Kent przedstawił aktualizację, mówiąc:

„Jego operacja przebiegła naprawdę dobrze i teraz wraca do zdrowia z puszystym nowym kocem. Zostałem poinformowany przez weterynarzy z Rock View, że kręci się wokół, prosząc o pocieranie brzucha, ta wiadomość sprawia, że ​​się uśmiecham i wiem, że cała ta ciężka praca, którą wykonujemy jako ratunek, jest warta każdego uśmiechu, łez, bólu serca i radości.”

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.