w , ,

Latający samochód istnieje i działa

Latający samochód na pasie startowym.

Latający samochód to abstrakcja rodem z filmów o Harrym Potterze? Nie! To już fakt. AirCar, czyli samochód, który lata istnieje naprawdę. Jest w stanie pokonać około 100 kilometrów w zaledwie pół godziny i wrócić do domu.

Konstrukcja jest połączeniem samochodu oraz drona, którego autorem jest firma Klein Vision. Testowy lot odbył się między słowackimi lotniskami w Nitrze oraz Bratysławie. Stefan Klein, który jest pomysłodawcą projektu, był w samochodzie podczas lotu.

Okazuje się, że po zakończonym locie wystarczy kliknąć przycisk, który sprawi, że skrzydła zostaną schowane. Kilka minut później możemy już ponownie wzbić się maszyną w powietrze i dotrzeć tam, gdzie chcemy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.