w

Niesamowite zdjęcia wraku Titanica

Zatopiony statek.

RMS Titanic, to brytyjski statek, który zatonął podczas swojego pierwszego rejsu. Miało to miejsce nocą z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Do zatonięcia doszło w wyniku zderzenia z górą lodową, która uszkodziła fizycznie statek, co pokazują zdjęcia Titanica!

W katastrofie zginęło około 1500 osób, czyli ponad połowa załogi! Tragedia tak olbrzymich rozmiarów stała się inspiracją do stworzenia filmu o nazwie Titanic. Był on wielokrotnie nagradzany i sprawił, że historia zatonięcia tego statku jest znana właściwie każdemu z nas!

Za moment zobaczysz najbardziej aktualne zdjęcia Titanica, wykonane przez badaczy. Ukazują upływ czasu, który dotyka nawet wrak, spoczywający od ponad 100 lat na dnie Atlantyku, na głębokości 3810 metrów!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.