w , ,

Tam może być życie poza Ziemią

Planeta.

Astronomowie donoszą o tym, że odkryli nowe światy poza Układem Słonecznym. Znajdują się one zaledwie 35 lat świetlnych od naszej planety i są dla nas nadzieją na przełomowe odkrycia w dziedzinie kosmosu!

Odkryto kilka planet, ale zdaniem badaczy, tylko na jednej z nich panują warunki, które mogą umożliwiać rozwój życia. Co ciekawe, całego odkrycia dokonano za pomocą VLT – Bardzo Dużego Teleskopu.

Odkryte planety znajdują się wokół gwiazdy L 98-59, która należy do gwiazdozbioru Ryby Latającej. Już 3 lata temu ustalono, że wokół gwiazdy krążą minimum trzy planety.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.