w , ,

W brzuchu noworodka był jego brat

Ziewający noworodek.

W izraelskim szpitalu, w Aszdodzie urodziła się dziewczynka, która miała w brzuchu nie w pełni rozwinięty zarodek swojego bliźniaka! Zdaniem lekarzy taka sytuacja zdarza się raz na około 500 tysięcy urodzeń i wymaga specjalnej opieki.

Tuż po narodzinach dziewczynki konieczne było wykonanie specjalistycznej operacji. Wszystko po to, by z jej brzucha usunąć fragmenty wykształconych kości oraz serca, które należały do biologicznego bliźniaka.

Cała operacja przebiegła sprawnie i wkrótce matka, wraz z noworodkiem, mogła wrócić do domu. Warto jednak mieć świadomość tego, że takie sytuacje zdarzają się regularnie w medycynie i lekarze wiedzą, jak sobie z nimi radzić.

Ważenie noworodka.
unsplash.com

Fetus in fetu – płód pasożytujący

Fragmenty ciała nienarodzonego bliźniaka w brzuchu dziewczynki, do właśnie objaw fetus in fetu, czyli stosunkowo rzadkiej anomalii medycznej. Polega ona na tym, że masa – składająca się z części ciała wykształcającego się zarodka – wrasta w ciało tego, który się prawidłowo rozwija.

O tym, że coś jest nie tak matka dziewczynki dowiedziała się pod koniec ciąży. Wówczas na rutynowym badaniu USG lekarze zauważyli, że brzuch dziecka jest nienaturalnie powiększony.

Po narodzinach lekarze potwierdzili, że struktura brzucha wskazuje na występowanie jakiegoś zaburzenia. Konieczne było zlecenie dalszych badań. Dyrektor neonatologii ze szpitala Assuta odkrył, że w ciele dziewczynki jest ukryty zarodek.

Zobacz także:  Sok z granatów i jego niesamowite właściwości dla zdrowia i urody

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.