w

Ciekawostki o bajkach Disneya dla dzieci i dorosłych

Księżniczki Disneya.

Prawdopodobnie większość z nas oglądała w dzieciństwie lub w młodości bajki Disneya. To w nich poznawaliśmy pierwszych bohaterów, którzy towarzyszyli nam przez resztę dzieciństwa.

Utożsamialiśmy się z Księżniczkami, Książętami czy konkretnymi postaciami, takimi jak Tarzan, Bella, Kopciuszek czy Królewna Śnieżka. Ciekawostki o bajkach Disneya dowodzą, że ten Świat jest jeszcze bardziej rozbudowany niż mogłoby się wydawać!

Okazuje się, że pomiędzy poszczególnymi postaciami występuje pokrewieństwo, o którym byśmy nie pomyśleli. Z drugiej strony ci, których uznawaliśmy za braci… wcale nimi nie są!

Poznaj sekretne życie bohaterów bajek Disneya i zagłęb się w Świat, który pomaga oderwać się od codzienności, zrelaksować i spędzić czas, wracając wspomnieniami do przeszłości.

Anna i Elsa.
ceneo.pl

Tarzan jest bratem Anny i Elsy

Jeśli oglądaliście Krainę Lodu, to z pewnością wiecie, że Anna i Elsa straciły rodziców. Wypłynęli oni w podróż statkiem, który się rozbił. Rodzice dziewczynek już nigdy nie wrócili do Arendelle.

Okazuje się jednak, że przeżyli wypadek i trafili na tajemniczą wyspę! W tym czasie mama Anny i Elsy była w ciąży. Ciekawostki o bajkach Disneya dowodzą, że na owej wyspie przyszedł na świat chłopiec, o imieniu… Tarzan!

Prawdopodobnie większość z nas wie, jak potoczyły się jego dalsze losy. Wychował się wśród zwierząt a jego prawdziwymi siostrami są Anna i Elsa!

Zobacz także:  Wielki Mur Chiński znika z powierzchni Ziemi
Elsa.
glamour.pl

Księżniczki Disneya bez Elsy

Kojarzycie grafiki, na których znajdują się wszystkie Księżniczki Disneya? Wiele dziewczynek bawi się wspólnie, decydując o tym, która z nich jest jaką Księżniczką. Okazuje się, że wybierając Elsę popełniają błąd!

Nie jest ona bowiem Księżniczką. Jest prawowitą Królową Arendelle! Ciekawostki o bajkach Disneya pokazują, że w animowanym świecie również występują hierarchie, o których warto wiedzieć!

Skaza i Mufasa.
naekranie.pl

Mufasa i Skaza nie są tak naprawdę braćmi

Mufasa oraz Skaza konkurowali ze sobą o władzę w świecie Króla Lwa. Naturalnym skojarzeniem dla wielu było więc to, że są braćmi, którzy poróżnili się o to, który z nich będzie Królem wśród zwierząt.

Jednak wytwórnia ogłosiła, że Mufasa i Skaza nie mieli wspólnych rodziców, co oznacza bezpośrednio, że nie są biologicznymi braćmi. Skojarzenia, które wypływają z historii naszego Świata, niekoniecznie są słuszne!

Zobacz także:  Katarzyna Cichopek z nowym partnerem! To już oficjalne
Świat Myszki Mickey.
congee.pl

Myszka Mickey czy Myszka Mortimer

Dzisiaj wszyscy kojarzą Myszkę Mickey, jako przyjazną i niezwykle sympatyczną postać! Dla wielu stała się kultowa, ale nie każdy wie, że pierwotnie miała nazywać się zupełnie inaczej!

Myszka Mickey miała się pierwotnie nazywać Myszką… Mortimer! Nie brzmi zbyt sympatycznie, prawda? Na szczęście ten pomysł został odradzony Walt’owi przez jego żonę.

Zobacz także:  Leonardo DiCaprio przyznaje się: Ona jest miłością mojego życia!

Imieniem Mortimer został nazwany konkurent Myszki Mickey o względy Mini. Do takiej postaci to imię pasuje!

Anna z Krainy Lodu.
kultura.gazeta.pl

Anna z Krainy Lodu zachowuje się, jak realistyczna postać

Księżniczki Disneya są w większości postaciami bardzo wyidealizowanymi. Budzą się piękne, z idealną fryzurą a ich figury są nienaganne. Nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

Zupełnie inaczej jest w przypadku Anny. Ciekawostki o bajkach Disneya pokazują, że jest zdecydowanie bliższa prawdziwym kobietom niż jej koleżanki!

Anna budzi się, mając potargane włosy, nieidealną fryzurę i uwielbia jeść słodkie przekąski bez żadnych ograniczeń. Wydaje się, że wiele osób może się z nią naprawdę utożsamić!

Zobacz także:  Historia Black Friday, czyli początku zakupów świątecznych w listopadzie
Król Lew.
telemagazyn.pl

Ryki Króla Lwa należą do… tygrysa

W bajce o Królu Lwie słyszymy mnóstwo, często złowrogich, ryków zwierząt. Budzą postrach i sprawiają, że postacie w bajce wydają się być o wiele bardziej realistyczne niż mogłoby się wydawać.

Ciekawostki o bajkach Disneya dowodzą jednak o tym, że owe ryki wcale nie należą do lwa! Dźwiękowcy, pracujący przy produkcji filmu animowanego uznali, że ryk lwa jest zbyt cichy i nie nadaje się do bajki. Zamiast niego, wybrano ryk tygrysa.

Bella, tańcząca z Bestią.
naekranie.pl

Czym tak naprawdę jest Bestia

Wiemy, że Bestia był tak naprawdę Księciem, który został zaklęty w ciele Bestii. Od uroku uwolniła go Bella za sprawą swojej bezinteresownej i bezgranicznej miłości.

Co ciekawe, według twórców bajki, Bestia składa się aż z sześciu zwierząt. Są to lew, byk, goryl. dzik, wilk oraz niedźwiedź. Oprócz tego, bestia jest także częściowo człowiekiem.

Zobacz także:  51-latka została surogatką dla swojej córki i jej męża
Negatywne postacie z bajek Disneya.
ostatniatawerna.pl

Manicure u postaci Disneya

Zobacz także:  10 najlepszych filmów na świecie

Zwróciliście kiedyś uwagę na to, że Księżniczki Disneya, mimo swojego idealnego wizerunku, nigdy nie mają pomalowanych postaci? Jest to jedynie domena tych negatywnych bohaterów. Czarownice, złe macochy najczęściej mają długie i pomalowane paznokcie.

Zobacz także:  Największe metamorfozy gwiazd

Z czego to wynika? Ciekawostki o bajkach Disneya mówią o tym, że wynika to głownie ze względów ekonomicznych! Negatywne postacie pojawiają się rzadziej, więc domalowanie im paznokci wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż w przypadku głównych postaci, a jest pewnym wyróżnikiem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.