w , ,

Wrony są mądrzejsze niż sowy

Wrona mająca w dziobie piłkę.

Wrony nie są uznawane za szczególnie charakterystyczne zwierzęta. Z pewnością mało kto postrzega je za najmądrzejsze ptaki. W końcu od najmłodszych lat jesteśmy uczeni tego, że alegorią (symbolem) mądrości jest sowa.

W przygodach Kubusia Puchatka to właśnie Sowa jest tym bohaterem, który służy innym radą, pomocą. Wciąż zaczytany, w książkach i z okularami na nosie – sam w sobie jest symbolem i otaczają go symbole, które mają wskazywać jednoznacznie na jego charakter.

Takie postrzeganie sowy przyjęte jest głównie w krajach zachodnich. W wielu innych krajach miano najmądrzejszego ptaka ma wrona. Są ku temu powody! Niektórzy mówią, że generalnie jest to najmądrzejsze zwierzę na świecie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.