w , ,

Czym jest zespół stresu popandemicznego

Kobieta w masce z palcem na dłoniach.

Naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wskazują, że choć zespół stresu popandemicznego nie jest jeszcze ulokowany w międzynarodowej klasyfikacji zaburzeń psychicznych, to coraz więcej osób z powodu pandemii potrzebuje pomocy psychologa lub psychiatry!

Badacze uważają jednak, że może on charakteryzować się podobnymi objawami do PTSD, czyli Zespołu Stresu Pourazowego, do którego dochodzi w wyniku pojawienia się lęków, traum czy innych przykrych życiowych doświadczeń.

W efekcie pojawiają się zaburzenia psychiczne związane ze stałym uczuciem lęku, zaniepokojenia. Najczęściej PTSD pojawia się, jako odpowiedź organizmu na starcie ze śmiercią czy krzywdą drugiego człowieka. Często chorobę diagnozuje się u pracowników służb mundurowych.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.