w

20 ciekawostek z różnych zakątków Świata

20 ciekawostek z różnych zakątków Świata

Świat każdego dnia nas zaskakuje. Ze względu na swoją różnorodność i rozmiary codziennie możemy uczyć się o nim czegoś nowego. Czytając o świecie może okazać się, że to, co dla nas oczywiste dla innych jest egzotyczne i odwrotnie. Poznaj 20 ciekawostek ze świata!

1. Żucie gumy – codzienne zwyczaj czy zakazany owoc? 

ciekawostki o Singapurze

Dla większości z nas żucie gumy wydaje się być codzienną czynnością, którą możemy wykonywać bez obaw o negatywne konsekwencje. Jednak nie wszyscy obywatele Świata mają ten przywilej. W Singapurze całkowicie zakazane jest żucie gum.

Dla niepokornych, którzy zdecydują się jednak przemycić lub żuć gumy w tym miejscu grozi kara – mandat karny w wysokości 1000 dolarów singapurskich. Czyli w przeliczeniu na złotówki przyjemność żucia gumy w Singapurze może nas kosztować 2800 złotych. Najdroższa guma świata! Co ciekawe, przez jakiś czas gumy do żucia były w Singapurze dostępne, ale jedynie na receptę lekarską. Ciekawe, jakie były wskazania do jej wydani! 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.