w

Co warto zobaczyć w Polsce? 20 miejsc, które trzeba zobaczyć!

Co warto zobaczyć w polsce? 20 miejsc, które trzeba zobaczyć!

Polska to piękny i niestety często niedoceniany kraj. Do tej pory Polacy często wybierali wakacje za granicą zamiast dobrze poznać rodzime obszary. Obecna sytuacja na świecie spowodowana przez koronawirusa sprawia, że wiele osób boi się wyjazdów. Daje to świetną okazję do zwiedzania polskich miast i odkrycia niesamowitych zakątków. Co warto zobaczyć w Polsce? Lista 20 najciekawszych miejsc w naszym kraju.

Wrocław

Co warto zobaczyć w polsce
flickr.com

Stolica Dolnego Śląska przyciąga co roku miliony turystów. Swój niecodzienny klimat Wrocław zawdzięcza pięknej architekturze oraz ciekawej historii. Stare Miasto jest pełne turystów niezależnie od pory roku, a liczne zabytki przyciągają swoją unikatowością.

Jednym z ciekawszych obiektów do zwiedzania jest Hala Stulecia wraz z Pergolą, Ostrów Tumski, wały nadodrzańskie czy kościoły, których historia sięga średniowiecza. Ciekawostką są krasnale rozmieszczone na terenie całego miasta. Jedną z atrakcji miasta dla całych rodzin jest poszukiwanie ich wraz ze specjalnie do tego celu stworzoną mapą.