w ,

5 mitów o alkoholu

mity o alkoholu

Alkohol to napój każdemu znany. Jego różne rodzaje umiliły niejedna imprezę bądź uleczyły złamane serce. Powstało wiele mitów na temat alkoholu. Przedstawiamy 5 z nich, które są nieprawdziwe.

Zobacz także:  Jak poradzić sobie ze stresem i lękiem? Odkryj ciekawy sposób

Mieszanie alkoholi nie ma znaczenia

Mieszanie rodzajów alkoholi wcale nie wpływa na szybsze upicie się. To zawartość czystego alkoholu ma bezpośredni wpływ na poziom naszego upojenia. Rodzaj wypitego trunku nie ma związku z upiciem się.

Zobacz także:  Komórki nowotworowe czerpią energię z układu odpornościowego

Alkohol niedobry na serce – mity o alkoholu

Alkohol jest niekiedy nieoficjalnie zalecany na problemu z sercem. To jest jednak mit, a przyjemne skutki to porostu działami znieczulające, a nie realna poprawa ukrwienia mięśnia sercowego. Dodatkowym negatywnym skutkiem mogą być skoki ciśnienia tętniczego we krwi, co mieć miejsca nie powinno.

Zobacz także:  Co jeść, aby przytyć i być zdrowym?

Rozgrzewa umysł a nie ciało

Alkohol nie rozgrzewa. Chwilowy stan przyjemnego ciepła, jest tylko na krótki czas. Rozszerzone naczynia krwionośne przyspieszają wymianę ciepła z otoczeniem, ale równie mają wpływ na szybką jego utratę. Powoduje to zaburzenie w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.

Zobacz także:  Co oznacza biały nalot na ogórkach? Lepiej to wiedzieć

Nie poprawia trawienia

Alkohol nie poprawia, a wręcz negatywnie wpływa na pracę organów odpowiedzialnych za prawidłowy proces trawienia. Niekiedy prowadzi to do uszkodzeń w mózgu, spowodowanych stanami niedocukrzenia. Ponadto alkohol zaburza pracę jelit i utrudnia wchłanianie pokarmów.

Zobacz także:  Co Kościół przed nami ukrywa

Nie sprzyja snu

Może mieć pozytywny wpływ na szybsze zaśnięcie. Ale jest to tylko chwilowe i pozorne. Rytm snu po alkoholu zostaje zaburzony. Człowiek dużo częściej się wybudza, co znacznie utrudnia regenerację organizmu i odpoczynek.

Zobacz także:  Zdrowe wersje dań typu fast food

mity o alkoholu

Pomysły na prezent, które nie wychodzą z mody!

mity o alkoholu

Choinka sztuczna czy żywa – którą wybrać?