w ,

5 mitów o alkoholu

5 mitów o alkoholu

Alkohol to napój każdemu znany. Jego różne rodzaje umiliły niejedna imprezę bądź uleczyły złamane serce. Powstało wiele mitów na temat alkoholu. Przedstawiamy 5 z nich, które są nieprawdziwe.

Zobacz także:  Goździki zwalczą bóle zębów

Mieszanie alkoholi nie ma znaczenia

Mieszanie rodzajów alkoholi wcale nie wpływa na szybsze upicie się. To zawartość czystego alkoholu ma bezpośredni wpływ na poziom naszego upojenia. Rodzaj wypitego trunku nie ma związku z upiciem się.

Zobacz także:  10 produktów, które ratują naszą wątrobę przez zniszczeniem

Alkohol niedobry na serce – mity o alkoholu

Alkohol jest niekiedy nieoficjalnie zalecany na problemu z sercem. To jest jednak mit, a przyjemne skutki to porostu działami znieczulające, a nie realna poprawa ukrwienia mięśnia sercowego. Dodatkowym negatywnym skutkiem mogą być skoki ciśnienia tętniczego we krwi, co mieć miejsca nie powinno.

Zobacz także:  8 najbardziej szokujących zdjęć historycznych, których nigdy nie zobaczyłeś w szkole

Rozgrzewa umysł a nie ciało

Alkohol nie rozgrzewa. Chwilowy stan przyjemnego ciepła, jest tylko na krótki czas. Rozszerzone naczynia krwionośne przyspieszają wymianę ciepła z otoczeniem, ale równie mają wpływ na szybką jego utratę. Powoduje to zaburzenie w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.

Zobacz także:  Ta dieta zapewni Ci długowieczność. Sprawdź, co jeść, żeby żyć długo!

Nie poprawia trawienia

Alkohol nie poprawia, a wręcz negatywnie wpływa na pracę organów odpowiedzialnych za prawidłowy proces trawienia. Niekiedy prowadzi to do uszkodzeń w mózgu, spowodowanych stanami niedocukrzenia. Ponadto alkohol zaburza pracę jelit i utrudnia wchłanianie pokarmów.

Zobacz także:  Wirtualna rzeczywistość pomoże nam redukować stres

Nie sprzyja snu

Może mieć pozytywny wpływ na szybsze zaśnięcie. Ale jest to tylko chwilowe i pozorne. Rytm snu po alkoholu zostaje zaburzony. Człowiek dużo częściej się wybudza, co znacznie utrudnia regenerację organizmu i odpoczynek.

Zobacz także:  Jak olejować włosy - wszystko co warto wiedzieć