w ,

5 mitów o alkoholu

5 mitów o alkoholu

Alkohol to napój każdemu znany. Jego różne rodzaje umiliły niejedna imprezę bądź uleczyły złamane serce. Powstało wiele mitów na temat alkoholu. Przedstawiamy 5 z nich, które są nieprawdziwe.

Zobacz także:  Chcesz wzmocnić swoją odporność? Zacznij to jeść!

Mieszanie alkoholi nie ma znaczenia

Mieszanie rodzajów alkoholi wcale nie wpływa na szybsze upicie się. To zawartość czystego alkoholu ma bezpośredni wpływ na poziom naszego upojenia. Rodzaj wypitego trunku nie ma związku z upiciem się.

Zobacz także:  Co się dzieje z Twoim ciałem jak rzucasz palenie papierosów

Alkohol niedobry na serce – mity o alkoholu

Alkohol jest niekiedy nieoficjalnie zalecany na problemu z sercem. To jest jednak mit, a przyjemne skutki to porostu działami znieczulające, a nie realna poprawa ukrwienia mięśnia sercowego. Dodatkowym negatywnym skutkiem mogą być skoki ciśnienia tętniczego we krwi, co mieć miejsca nie powinno.

Zobacz także:  Metoda sześciu kapeluszy - zmienia perspektywę

Rozgrzewa umysł a nie ciało

Alkohol nie rozgrzewa. Chwilowy stan przyjemnego ciepła, jest tylko na krótki czas. Rozszerzone naczynia krwionośne przyspieszają wymianę ciepła z otoczeniem, ale równie mają wpływ na szybką jego utratę. Powoduje to zaburzenie w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.

Zobacz także:  Ciekawostki geograficzne - czy istnieje Państwo we wnętrzu innego Państwa?

Nie poprawia trawienia

Alkohol nie poprawia, a wręcz negatywnie wpływa na pracę organów odpowiedzialnych za prawidłowy proces trawienia. Niekiedy prowadzi to do uszkodzeń w mózgu, spowodowanych stanami niedocukrzenia. Ponadto alkohol zaburza pracę jelit i utrudnia wchłanianie pokarmów.

Zobacz także:  Denerwujesz się? Zacznij jeść te witaminy

Nie sprzyja snu

Może mieć pozytywny wpływ na szybsze zaśnięcie. Ale jest to tylko chwilowe i pozorne. Rytm snu po alkoholu zostaje zaburzony. Człowiek dużo częściej się wybudza, co znacznie utrudnia regenerację organizmu i odpoczynek.

Zobacz także:  Pomidor wartości odżywcze: zdrowotne właściwości pomidorów

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.