w , ,

Rośliny mogą zastąpić styropian

Rośliny porastające niewielki budynek.

Rośliny, które znajdują się na ścianach zewnętrznych domu, są najczęściej uznawane za element dekoracji, ozdobę architektoniczną. Naukowcy uważają jednak, że takie podejście nie oddaje wszystkich właściwości, jakie może nam zaoferować zieleń na ścianach.

Badacze z University of Plymouth w Wielkiej Brytanii dowiedli, że w przypadku budynków, które są zbudowane z cegły, bujna roślinność przyczynia się do zatrzymania ciepła wewnątrz budynku. To oznacza, że pełni funkcję styropianu!

Dzięki temu nasze wnętrza są odpowiednio izolowane od zewnątrz, gdzie zimą czy jesienią panuje chłód. Ekologiczne ocieplenie domu może więc pozytywnie wpływać na planetę – im więcej roślin, tym lepiej i na nasze portfele, w których zostanie nieco gotówki!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.