w , ,

Drzewa wspierają rozwój psychiczny dzieci

Kobieta trzymająca dziecko w okolicy drzew.

Okazuje się, że drzewa mają wręcz zbawienny wpływ na zdrowie i rozwój dzieci! Nie chodzi jedynie o to, że zapewniają świeże powietrze, przestrzeń do aktywności fizycznej w dogodnych warunkach i po prostu przyjazną atmosferę!

Z rzetelnego badania, które właśnie przeprowadzono wynika, że dzieci, które wychowują się na gęsto zalesionych terenach, są znacznie zdrowsze niż te, które w okresie dorastania nie mają wokół siebie aż tyle zieleni.

W badaniu wzięto pod uwagę losy ponad 3,500 dzieci, co sprawia, że jest to obszerny wywiad, który pozwala na wysnucie obiektywnych wniosków – dla zdrowia psychicznego dzieci potrzebują zieleni (i to w dużej ilości).

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.