w , ,

13% Polaków żałuje że ma dzieci

Rodzice bawiący się z dzieckiem.

Z badań Uniwersytetu SWPS wynika, że co 8 rodzic żałuje, że zdecydował się na założenie rodziny, posiadanie potomstwa. Naukowcy, którzy przeprowadzili badanie podkreślają, że istnieje pewna zależność między naszymi przeżyciami i potencjalnym żałowaniem założenia rodziny.

Chodzi o to, jak wyglądało nasze dzieciństwo. W przypadku osób, które na starcie swojego życia doświadczyły różnego rodzaju traumatycznych zdarzeń, istnieje znacznie wyższe ryzyko, że będą one żałowały tego, że posiadają dzieci.

Podobnie jest w przypadku osób, które doświadczyły w swoim życiu poważnych objawów depresji i niepokoju. W dobie kryzysu demograficznego, który pojawia się w Polsce, dane nie wydają się być optymistyczne. Nasze społeczeństwo się starzeje, a jego liczba się kurczy!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.