w , ,

Kąpiele leśne coraz popularniejsze w Polsce! Czym są i jak je zrobić

Kobieta idąca przez las.

Kąpiel leśna nie jest w Polsce jeszcze tak popularna jak morsowanie czy inne aktywności na tle natury, ale warto przyjrzeć się jej z bliska! Może być nie tylko bardzo relaksującym doznaniem, które zbliży nas do natury, ale i zdrowotnym zabiegiem!

Naukowcy zwracają uwagę przede wszystkim na fakt, że powinniśmy możliwie jak najwięcej czasu spędzać w lasach. Dlaczego? Bo nie wiemy, jak długo będziemy mogli korzystać z ich dobrodziejstw, uroków natury, świeżego powietrza.

Szacuje się, że co około 2 sekundy z powierzchni Ziemi znika las, którego wielkość równa się wielkości boiska piłkarskiego. To oznacza, że za kilkanaście lat leśna kąpiel będzie jedynie naszym marzeniem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.