w ,

Nierasowy, znaczy zdrowszy! Dlaczego kundle są lepsze

Nierasowy, znaczy zdrowszy! Dlaczego kundle są lepsze

Odwieczna walka pomiędzy właścicielami kundli a psów rasowych nie ma szans na dojście do porozumienia. Zwolenników jednych i drugich jest cała masa. Podnosi się kwestie etyczne, moralne, ale nie tylko. Warto wiedzieć, które psy są zdrowsze.

Zobacz także:  Czy kwiaty można podlewać wodą gazowaną?

Badania

Badania nad nierasowymi pupilami rozpoczęły się od chęci ustalenia, kim byli przodkowie psów. Wiele wskazuje na to, że pochodzą one od wilków. Chciano jednak ustalić, skąd się one wzięły. Profesor Wiesław Bogdanowicz z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie stał na czele zespołu, który prowadził badania w tym kierunku. Wyniki badań genetycznych dotyczące analizy kundli z całego świata opublikowano w 2015r.

Zobacz także:  Czy warto wyprowadzać kota na spacer? Sprawdź opinię eksperta

Dlaczego kundle są lepsze?

Pozytywny wpływ na wyniki badań miał fakt, że obiektem stały się kundle. Nowe rasy, które są modyfikowane i krzyżowane przez człowieka, to stosunkowo nowy wytwór. Ciężko jest szukać znamion przodków u psów rasowych. Okazało się, że psy nierasowe stanowią oddzielną, niezależną rasę genetyczną. Kundle mają lepsze predyspozycje do rozwoju węchu, a także ich układ rozrodczy i odpornościowy działa lepiej.

Zobacz także:  Ośmiornice widzą światło mackami. Nowy eksperyment naukowców

Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.