w ,

Nierasowy, znaczy zdrowszy! Dlaczego kundle są lepsze

Nierasowy, znaczy zdrowszy! Dlaczego kundle są lepsze

Odwieczna walka pomiędzy właścicielami kundli a psów rasowych nie ma szans na dojście do porozumienia. Zwolenników jednych i drugich jest cała masa. Podnosi się kwestie etyczne, moralne, ale nie tylko. Warto wiedzieć, które psy są zdrowsze.

Zobacz także:  Po co mrówkom dwa żołądki

Badania

Badania nad nierasowymi pupilami rozpoczęły się od chęci ustalenia, kim byli przodkowie psów. Wiele wskazuje na to, że pochodzą one od wilków. Chciano jednak ustalić, skąd się one wzięły. Profesor Wiesław Bogdanowicz z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie stał na czele zespołu, który prowadził badania w tym kierunku. Wyniki badań genetycznych dotyczące analizy kundli z całego świata opublikowano w 2015r.

Zobacz także:  To przedłuży życie twojego psa! Niesamowite odkrycie naukowców

Dlaczego kundle są lepsze?

Pozytywny wpływ na wyniki badań miał fakt, że obiektem stały się kundle. Nowe rasy, które są modyfikowane i krzyżowane przez człowieka, to stosunkowo nowy wytwór. Ciężko jest szukać znamion przodków u psów rasowych. Okazało się, że psy nierasowe stanowią oddzielną, niezależną rasę genetyczną. Kundle mają lepsze predyspozycje do rozwoju węchu, a także ich układ rozrodczy i odpornościowy działa lepiej.

Zobacz także:  Niebezpieczne rośliny, których nie możesz mieć w swoim domu