w , ,

Ośmiornice widzą światło mackami. Nowy eksperyment naukowców

Ośmiornica w wodzie.

Ośmiornica, to ośmioramienny mięczak, który jest dwubocznie symetryczny. Okazuje się, że taka ogromna ośmiornica może postrzegać to, co dzieje się wokół niej nie tylko za pomocą zmysłu wzroku, ale i za pomocą macek, które ma!

Eksperyment naukowców, wykonany przy okazji innego badania pokazał, że te niezwykłe zwierzęta są w stanie postrzegać otaczający je świat, zwłaszcza docierające do nich promienie słoneczne, za pomocą swoich macek!

Nie muszą widzieć światła – wystarczy, że kilka promieni padnie prosto na ich macki a wywoła u nich odpowiednią reakcję! Naukowcy uważają, że ten naturalny odruch należy do mechanizmów obronnych ośmiornic, które wydają się być stosunkowo bezbronnymi istotami w morskich przestworzach.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.