w , ,

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać

Mężczyzna podczas badania.

Eksperyment Miligrama, to jedno z badań, które pokazuje prawdę o człowieku. Choć każdy z nas mógłby ją poznać, to nikt sam z siebie nie chciałby się do niej przyznać. Okazuje się, że wcale nie potrzebujemy szczególnej zachęty do tego, byśmy mogli stać się okrutni wobec innego człowieka.

Ludzie od setek lat poddają się woli autorytetów – dyktatorów takich, jak Hitler czy Stalin. Czy każdy z nich osiągał swój sukces przemocą, okrucieństwem? Okazuje się, że wcale tak nie było!

Miligram pokazał, jak duże znaczenie i wpływ na nasze wybory, zachowania oraz konflikty moralne może mieć autorytet, który uznajemy. Poznaj prawdziwe oblicze człowieka i jego stosunek do odpowiedzialności za swoje czyny. Efekty mogą Cię mocno zaskoczyć.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.