w ,

Ta pozycja podczas snu szkodzi twojemu zdrowiu. Sprawdź, jak prawidłowo spać

Ta pozycja podczas snu szkodzi twojemu zdrowiu. Sprawdź, jak prawidłowo spać

Najzdrowsza pozycja podczas snu – mitów i faktów na temat snu jest bardzo dużo. Wiele rad wskazuje na to, o której godzinie zasnąć. Jest jeszcze jedna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Zastosuj te wskazówki, a Twój sen będzie lepszy!

Ta pozycja podczas snu szkodzi twojemu zdrowiu. Sprawdź, jak prawidłowo spać
twitter.com, Najzdrowsza pozycja podczas snu
Zobacz także:  Naukowcy przetłumaczyli pajęczyny na muzykę. Efekt jest oszałamiający

Najzdrowsza pozycja podczas snu

Pozycja, jaką przyjmujesz podczas snu ma znaczenie. Należy zwrócić uwagę na tę kwestię, jeśli zależy Ci na byciu wyspanym i pełnym energii. Pozycja embrionalna, która jest dosyć powszechna to nie najlepsze rozwiązanie. Może powodować ból kręgosłupa i pleców. Lepszym wyborem będzie spanie na boku z poduszką między nogami. Dodatkową wskazaniem jest podkurczenie kolan, zgięcia rąk w łokciach i położenie ich przed sobą. Poduszka umożliwi zachowanie miednicy w neutralnym położeniu.

Zobacz także:  Poznaj osoby, które pamiętają poprzednie życie

Spanie na brzuchu?

Niezalecaną opcją będzie spanie na brzuchu. Wpływa to negatywnie na szyjny odcinek kręgosłupa a także utrudnia oddychanie. W przypadku dolegliwości żołądkowych, warto unikać spania na lewym boku. Przede wszystkim jednak, warto próbować, tak, by znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie pozycję. Wspomniana już pozycja z poduszką między nogami ma dodatkowe zalety. Poprawia postawę ciała. A także minimalizuje ból wywołany przepukliną dysku lub rwą kulszową.

Zobacz także:  Co naukowcy odkryli pod lodami Antarktyki