w ,

Nie rób tego przed zaśnięciem! 6 zasad zdrowego snu

Niemal każdy z nas ma swoje rytuały lub nawyki, które wykonuje przed zaśnięciem. Czasami trzymamy się nich nieświadomie. Okazuje się jednak, że część z nich może być naprawdę niezdrowa dla nas, a także niekorzystna dla naszego snu. Są rzeczy, które utrudniają zasypianie, uniemożliwiają spokojny sen, a nawet sprawiają, że budzimy się w nocy Zobacz, jak się dobrze wyspać i poznaj najważniejsze zasady zdrowego snu!

Jak się dobrze wyspać?

1. Odłóż telefon

Urządzenia elektroniczne emitują niebieskie światło. Wpływa ono niekorzystnie na wytwarzanie melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za zdrowy sen. Większość z nas przegląda przed snem telefon czy ogląda serial, traktując to jako sposób na rozluźnienie. Niestety czynności te mogą zaburzyć nasz wypoczynek.

Znacznie lepiej, np. poczytać książkę lub wykonać ćwiczenia oddechowe, które pomogą w zasypianiu. Jeśli mamy problemy z bezsennością, to ostatnie, co powinniśmy zrobić, to chwycić za telefon. To nie ułatwi zaśnięcia, a wręcz pogorszy sprawę.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.