w ,

Negatywne skutki korzystania z mediów społecznościowych. Są gorsze niż Ci się wydaje

Negatywne skutki korzystania z mediów społecznościowych. Są gorsze niż ci się wydaje

Wpływ mediów społecznościowych –  Internet i technologia przywołują na myśl masę rzeczy. Rozwój powinien kojarzyć się z czymś dobrym. Na pewno można zawdzięczyć wiele, temu, co zostało już odkryte. Ale czy media społecznościowe to też pozytywny produkt naszych czasów?

Zobacz także:  Prawie nikt nie zna ukrytych tajemnic używania tych przedmiotów

Najważniejsze są relacje z ludźmi

Ciągłe siedzenie z nosem w telefonie czy laptopie nie sprawi, że staniemy się lepszymi wersjami samych siebie. Pandemia pokazała, jak ważne są relacje międzyludzkie. A niemożność spotkania ma niesamowicie duży wpływ na stan zdrowia psychicznego ludzi.

Zobacz także:  Domowe sposoby na przesuszone dłonie! Sprawdź, jak możesz ich uniknąć, zwłaszcza jesienią

Wpływ mediów społecznościowych 

Brak spotkań, ciągłe tkwienie w wirtualnym świecie. Prowadzi to do destabilizacji. Choć w ciągu sekundy możemy połączyć się z przyjacielem oddalonym o tysiące kilometrów, nie pomoże nam to zaspokoić potrzeby przytulenia. Ciągłe przeglądanie mediów wywołuje zachwianie poczucia własnej wartości. Widząc innych, którzy osiągnęli sukces, zatracamy się w smutku i osamotnieniu jeszcze bardziej. W rzeczywistości nic nie musi pokrywać się z prawdą, ale w Internecie wszyscy myślimy, że to, co widać, nią jest.

Zobacz także:  Produkty od których się tyje, nikaj ich jak ognia

Podtrzymywanie więzi.

Dostęp do szerokiej gamy mediów ma również wpływ na podtrzymywanie więzi. Mało, kto teraz kolekcjonuje zdjęcia w albumie. Wspomnienia zapisywane są w albumach komórek, z nadzieją, że telefon nigdy się nie zgubi, a my będziemy pamiętali, by je przerzucić na nowszy model.

Zobacz także:  Jaka jest najlepsza aplikacja do biegania? TOP10

Negatywne skutki korzystania z mediów społecznościowych

Gdy już mowa o pamięci, to oprócz niej w naszej głowie magazynują się oczywiście inne negatywne myśli. Lęki, złość, niepewność. Coraz więcej ludzi, rezygnuje z korzystania z mediów społecznościowych, bo widzą jak reagują na przyswajane treści. Jeśli nie myśli, to niebieskie światło nie pozwala im zasnąć, po tym, jak cały dzień siedzieli ze wzrokiem utkwionym w ekran.

Zobacz także:  Jak hoduje się kwadratowe arbuzy