w

Niewiarygodne odkrycie w kosmosie! ,,Tajemnicza chata” na Księżycu

Niewiarygodne odkrycie w kosmosie! ,,tajemnicza chata” na księżycu

Kosmos to teren, wciąż niezbadany. Właśnie przez to ta przestrzeń staje się obiektem zainteresowania. Wielu naukowców stara się badać struktury występujące poza Ziemią. Zobacz, co udało się chińskiemu łazikowi.

Zobacz także:  5 najlepszych polskich ziół

,,Tajemnicza chata”

Chiński łazik Yutu 2, od kilku miesięcy bada przestrzeń, na południowej półkuli Księżyca, to jest tak zwana niewidoczna strefa. Udało się dokonać ciekawego odkrycia. Na przestrzeni ostatnich dni została przesłana fotografia, na której znajduje się sześcienny obiekt widoczny z oddali. Chińscy badacze określili to ,,tajemniczą chatą”.

Zobacz także:  Najzdrowsze owoce świata ich zdrowotne właściwości

Niesamowite odkrycie w kosmosie

Naukowcy oszacowali, że w momencie zrobienia zdjęcia, obiekt był oddalony o około 80 metrów. Znalezisko zostało dostrzeżone podczas eksploracji krateru Von Kármán. W warunkach na Ziemii dotarcie do obiektu nie zajęłoby więcej niż kilkadziesiąt sekund. Jednak, biorąc pod uwagę znajdowanie się łazika oraz materiał, z którego jest wykonany, a także sposób zasilania jego pracy, mowa jest nawet o kilku miesiącach.

Zobacz także:  Zdrowotne właściwości dyni!

To może być bardzo ważne!

Dopóki struktura ta nie zostanie dokładnie zbadana, nie można przesądzać o tym, czym ona jest. Możliwe jednak, że okaże się być po prostu głazem, wyrzuconym podczas uderzenia. Takie odkrycie, mimo wszystko, może być ważne, pod względem badania przestrzeni kosmicznej.

Zobacz także:  Musisz mieć swoją paproć