w ,

Niesowite odkrycie! Naukowcy odnaleźli skamieniałość embrionu dinozaura

Niesowite odkrycie! Naukowcy odnaleźli skamieniałość embrionu dinozaura

Międzynarodowy zespół naukowców dokonał niesamowitego odkrycia. Udało się znaleźć kompletną skamieniałość embrionu dinozaura. Co oznacza nowe odkrycie? Daje możliwość lepszego i dokładniejszego poznania historii ewolucji ptaków i dinozaurów!

Zobacz także:  Odkryto potężnego rekina, który świeci

Skamieniałość embrionu dinozaura

Odkrycie skamieniałości to przełom dla dokładniejszego badania historii. Skamieniałość została nazwana ,,Baby Yingliang”. Jest to skamieniałe jajo owiraptora, który był spokrewniony z ptakami. Liczy około 70 mlionów lat. Znalezisko to, jest wyjątkowe, ze względu na to, że zawiera kompletny embrion dinozaura. Do tej pory żadnemu zespołowi nie udało się odnaleźć tak dobrze zachowanego okazu.

Zobacz także:  Globalne ocieplenie - w Europie można uprawiać kawę

Niesamowite odkrycie

Owiraptor, który nie doczekał się narodzin miałby prawie 27 cm długości. Znajdował się w owalnym jaju o długości 17 cm. Żeby móc zmieścić się w jaju, dinozaur musiał przyjąć dziwną pozycję. To przykuło uwagę naukowców. Odkrycie to wskazuje, że dinozaury, podobnie jak ptaki współcześnie muszą przybierać niewygodną pozycję, by móc zmieścić się w jaju. Po raz pierwszy takie zachowanie zostało zaobserwowane u dinozaurów.

Zobacz także:  Wyrosła marsjańska koniczyna

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.