w ,

Niesowite odkrycie! Naukowcy odnaleźli skamieniałość embrionu dinozaura

skamieniałość embrionu dinozaura

Międzynarodowy zespół naukowców dokonał niesamowitego odkrycia. Udało się znaleźć kompletną skamieniałość embrionu dinozaura. Co oznacza nowe odkrycie? Daje możliwość lepszego i dokładniejszego poznania historii ewolucji ptaków i dinozaurów!

Zobacz także:  Niesamowite egzotyczne zwierzęta w domu

Skamieniałość embrionu dinozaura

Odkrycie skamieniałości to przełom dla dokładniejszego badania historii. Skamieniałość została nazwana ,,Baby Yingliang”. Jest to skamieniałe jajo owiraptora, który był spokrewniony z ptakami. Liczy około 70 mlionów lat. Znalezisko to, jest wyjątkowe, ze względu na to, że zawiera kompletny embrion dinozaura. Do tej pory żadnemu zespołowi nie udało się odnaleźć tak dobrze zachowanego okazu.

Zobacz także:  Wśród glonów odkryto trzecią płeć

Niesamowite odkrycie

Owiraptor, który nie doczekał się narodzin miałby prawie 27 cm długości. Znajdował się w owalnym jaju o długości 17 cm. Żeby móc zmieścić się w jaju, dinozaur musiał przyjąć dziwną pozycję. To przykuło uwagę naukowców. Odkrycie to wskazuje, że dinozaury, podobnie jak ptaki współcześnie muszą przybierać niewygodną pozycję, by móc zmieścić się w jaju. Po raz pierwszy takie zachowanie zostało zaobserwowane u dinozaurów.

Zobacz także:  Nowe sposoby modyfikacji żywności

skamieniałość embrionu dinozaura

Maseczki a ochrona przed koronawirusem – poznaj prawdę

skamieniałość embrionu dinozaura

Szokujące badania naukowców! W organizmie człowieka jest nieskończenie wiele komórek o charakterze nowotworowym