w , ,

Rosyjscy naukowcy ożywili organizmy sprzed lat

Wrotka.

Rosyjscy naukowcy przywrócili do życia organizmy, które przez 24 tysiące lat znajdowały się w wiecznej zmarzlinie na Syberii! Nazywają się wrotkami i są na tyle małe, że nie można ich dostrzec gołym okiem.

Są niemal przezroczystymi, wielokomórkowymi bezkręgowcami, które można oglądać jedynie pod mikroskopem. Mimo niewielkich rozmiarów są na tyle wytrzymałe, że były w stanie przetrwać w skrajnie niskich temperaturach kilkadziesiąt tysięcy lat.

Dotychczas uważano, że wrotki bez dostępu tlenu, pożywienia i zamrożone mogą przetrwać około 10 lat. Najnowsze odkrycia pokazują jednak, że mają możliwości na przetrwanie znacznie dłuższego czasu!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.