w , ,

Nasz organizm może samodzielnie pokonać wirusa HIV

Mikroskop.

Pierwszy raz w historii współczesnej medycyny odkryto, że wirus HIV został pokonany przez organizm pacjenta, który nie stosował w tym celu żadnej terapii farmakologicznej. Najnowsze doniesienie pokazuje więc, że jest ogromna nadzieja także dla innych pacjentów!

Już od kilkunastu lat eksperci mają świadomość, że istnieje na świecie grupa osób, u których – mimo pozytywnego wyniku na obecność wirusa HIV – wirus nie nie objawia się w krwi.

Są oni nazywani grupą elitarnych kontrolerów i stanowią niewielki odsetek wśród około 35 milionów chorych na HIV na całym świecie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.