w ,

Dlaczego pies przechyla głowę, gdy słucha

Słuchający pies.

Inteligencja psów robi na nas wrażenie. Mają doskonałe umiejętności węchowe, szybko się przywiązują. Są wiernymi i oddanymi przyjaciółmi, na których zawsze możemy liczyć. Choć wiele nas różni, tworzymy z czworonogami idealne duety.

Naukowcy właśnie wysnuli teorię odnośnie tego, dlaczego nasze czworonogi przechylają głowę, gdy do nich mówimy. Z pewnością kiedyś to zauważyłeś! Gdy siadają przed nami lub leżą, a my do nich mówimy, przyglądają nam się i przechylają głowę na bok.

Wygląda to zupełnie tak, jakby próbowały właśnie zrozumieć, co chcemy im przekazać. Okazuje się, że być może właśnie o to im chodzi – przynajmniej tak twierdzą behawioryści!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.