w , ,

Czy pies rozumie co do niego mówimy? Naukowcy przeprowadzili w tym celu badania

Kobieta, mówiąca do dwóch psów.

Czworonogi uważane są za najlepszych przyjaciół człowieka. Wielu zastanawia się, czy pies rozumie co do niego mówimy. Oczywiście każdy z nas chciałby, aby jego psi przyjaciel doskonale rozumiał nasze słowa, intencje i potrafił się z nami komunikować.

Większość z nas jest wręcz przekonana, że tak właśnie jest! W końcu, kiedy nasz psiak na nas patrzy, jesteśmy przekonani, że doskonale rozumie to, co w tej chwili pragniemy mu przekazać. Badania naukowe z Węgier dowodzą jednak, że to tylko złudzenie!

W rzeczywistości psy, mimo doskonałego słuchu, nie są w stanie odróżniać poszczególnych słów, wypowiadanych w tym samym tonie. Przez to blisko brzmiące sylaby, głoski mogą one brzmieć dla nich tak samo – bez względu na to, czy powiemy do nich, że je kochamy, czy że jesteśmy na nie źli!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.