w , ,

Twój pies wie kiedy kłamiesz

Pies na rękach człowieka.

Psy są naszymi przyjaciółmi i potrafią doskonale z nami współpracować. Wielu ludzi ceni je za ich umiejętności, sprawne nosy oraz determinację w dążeniu do celu, który wyznacza im człowieka. Zwierzęta te są jednak sprytniejsze, niż myślimy!

Naukowcy postanowili sprawdzić, jak psy zachowują się w obliczu kłamstwa, które do nich kierujemy. Wyniki wskazują na to, że potrafią doskonale odczytywać tego rodzaju sygnały! Robią to lepiej niż dzieci czy bliskie nam genetycznie małpy.

Jeszcze ciekawszy jest sposób, w jaki zwierzęta reagują na to, że nie do końca mówimy im prawdę. Otóż nasze zwierzaki w takich sytuacjach po prostu umyślnie zaczynają nas ignorować. To zmienia nasze spojrzenie na relację z nimi!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.