w , ,

Twój pies wie kiedy kłamiesz

Pies na dywanie.
pixabay.com

Kłamstwo w oczach psa

Ludwig Huber z Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu był jednym z autorów badań, które miały sprawdzić, jak psy zachowują się wobec kłamstwa. Naukowcy założyli, że prawdopodobnie zachowają się jak kilkuletnie dzieci.

Zwierzęta jednak mocno ich zaskoczyły. Naukowcy zauważyli, że być może pies, któremu nie przekazujemy informacji, które ten zna lub nawet nieświadomie je przeinaczamy, uważa, że jest okłamywany.

Zobacz także:  8 rzeczy, które robią zwierzęta, a nie masz o tym pojęcia

Aby sprawdzić, jak faktycznie zwierzęta reagują, naukowcy przeprowadzili eksperyment. W celu zbadania zagadnienia wytresowano około 260 rasowych psów, które miały podążać za wskazówkami, których udzielał im przewodnik.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.