w , ,

Twój pies wie kiedy kłamiesz

Pies przed miską z jedzeniem.
pixabay.com

Zaufanie do siebie

Wcześniej przeprowadzono podobny eksperyment na dzieciach, które miały mniej niż 5 lat oraz na małpach. Podobnie jak w przypadku psów i tutaj zastosowano wariant z osobą zaufaną w pomieszczeniu oraz poza nim.

Gdy osoba, która wskazywała wcześniej smakołyki nie przebywała w pomieszczeniu podczas zamiany, to te po prostu ignorowały jej wskazówki. Ufały własnym zmysłom, temu co same widziały.

Jeśli jednak dana osoba była w pomieszczeniu podczas zamiany, to zarówno dzieci, jak i małpy, podążały za jej błędną sugestią i nie znajdowały smakołyków w miejscu, które im wskazywała. W tej sytuacji zaufano więc innej osobie, nie sobie samemu.

Zobacz także:  Pomidory posiadają układ nerwowy

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.