w , ,

Inteligentny pies dużo szczeka i jest nieposłuszny

Zamyślony pies siedzący w trawie.

Inteligentny pies, to pojęcie, które trudno zdefiniować. Dla wielu z nas może być to pies, który potrafi szybko uczyć się nowych sztuczek, dla innych będzie to zwierzę, które podąża za człowiekiem i chroni swoje terytorium przed ewentualnymi intruzami.

Jeszcze inni będą widzieć mądre zwierzę w psie, który będzie wesoły i będzie doskonale dogadywał się z dziećmi sąsiadów czy przyjaciółmi rodziny. Jeden z behawiorystów – dr Péter Pongrácz – postanowił zbadać dogłębnie ten temat.

Z jego analiz wynika, że psy mają bardzo złożone osobowości i często nie jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka stwierdzić, co świadczy o ich inteligencji, a co oznacza coś przeciwnego.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.