w , ,

Dinozaury zginęły inaczej niż myślimy

Szkielet dinozaura na zielonym tle.

Wiele osób zastanawia się, jak wyginęły dinozaury. Zdaniem naukowców, stało się to przede wszystkim przez asteroidę, która uderzyła w Ziemię około 66 milionów lat temu. Okazuje się jednak, że nie była to jedyna przyczyna tej katastrofy.

Ostatecznie dinozaury faktycznie wyginęły przez potężne uderzenie, ale problemy z ich liczebnością zaczęły się znacznie wcześniej. Już około 10 milionów lat przed uderzeniem asteroidy liczba dinozaurów, które zamieszkiwały Ziemię miała drastycznie spaść.

Zdaniem paleontologów stało się coś, co sprawiło, że rozwój i ewolucja dinozaurów została zahamowana. Znacznie wzrosło jednak tempo wymierania gatunków, a nowe właściwie już nie powstawały.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.