w ,

Top 10 zwierzęta które wyginęły – kiedyś świetnie radziły sobie na Ziemi

Nosorożec włochaty, jako eksponat w muzeum.

Kiedy myślimy o wymarłych gatunkach wiele osób ma przed oczami dinozaury czy mamuty. Jednak w rzeczywistości wiele gatunków, jeśli chodzi o zwierzęta które wyginęły, wymarło na przełomie ostatnich dziesięcioleci!

Z badań, opublikowanych przez World Wildlife Found w 2018 roku wynika, że w ciągu ostatnich 50 lat wyginęło 60% zwierząt, które żyły dziko (źródło). Jeszcze bardziej przerażające jest to, że liczby wymierających gatunków z roku na rok stają się coraz większe a statystyki są nieubłagane – wkrótce może się okazać, że zwierzęta, które dzisiaj widujemy w zoo będzie można spotkać jedynie tam – o ile tam również nie wymrą!

Przyczyn, dla których sytuacja zwierząt, żyjących na wolności się pogarsza jest wiele. Jednym z nich jest z pewnością człowiek i jego działalność – mimo, że tworzymy listy gatunków chronionych, to kłusownictwo wciąż ma się dobrze.

Dodatkowo, przyczyniamy się do zmian klimatycznych oraz niszczenia naturalnych siedlisk zwierząt. Warto zapoznać się z poniższą listą, bo za rok może się okazać, że nowa jest o wiele dłuższa i pamiętać, że warto działać na rzecz poprawy sytuacji zwierząt.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.