w , ,

Ten pierścień leczył kaca

Pierścień z ametystem.

W pobliżu bizantyjskich winnic w Izraelu znaleziono pierścień, który najpewniej miał chronić właściciela przed kacem! Znaleziska dokonali archeolodzy w mieście Jawne i od razu wzbudziło to zainteresowanie ludzi z różnych zakątków świata.

Pierścień jest niezwykle piękny, w jego sercu znajduje się ametyst. Rodzi się jednak podstawowe pytanie: czy biżuteria naprawdę działała i mogła sprawić, że skutki picia alkoholu nie były widoczne? Szanse na poznanie prawdy są naprawdę niewielkie…

Miejsce, w którym odnaleziono pierścień pochodzi najprawdopodobniej z VII wieku naszej ery, ale eksperci uważają, że biżuteria może być znacznie starsza, ponieważ stylem przypomina tę wytwarzaną już w Rzymie, w III wieku naszej ery!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.